NEW STEP BY STEP MAP FOR JASKRA CZEGO NIE WOLNO ROBIć

New Step by Step Map For jaskra czego nie wolno robić

New Step by Step Map For jaskra czego nie wolno robić

Blog Article

Często wykorzystywanym sposobem leczenia jest korekta stanu anatomicznego oka. Do tego może służyć zabieg laserowy np. irydoplastyka, a także operacja.

Analityczne pliki cookie służą do zrozumienia, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcję ze stroną internetową. Te pliki cookie pomagają dostarczać informacje o wskaźnikach liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.

Celem leczenia jest przede wszystkim zatrzymanie publishępu choroby poprzez obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. W tym celu chory stosuje leki w postaci kropli obniżających wartość ciśnienia. Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi efektu, zaleca się leczenie operacyjne (w przypadku jaskry zamykającego się kąta przesączania) lub zabieg laserowy (w przypadku jaskry pierwotnej wąskiego kąta przesączania).

Objawy w tym schorzeniu bywają naprawdę różne. W niektórych sytuacjach odczuwalne są bóle głowy, nudności, wymioty oraz czasowe pogorszenie wzroku. Jednak zazwyczaj tylko garstka osób dostrzega u siebie takie objawy. W standardowych sytuacjach rozwój jaskry to długotrwały proces i choć większość dolegliwości jest lekka, to koniecznie zgłoś się do specjalisty jeśli:

Podobnie jak skoki na bungee – nagła zmiana ciśnienia w oku podczas skoku może mieć niekorzystny wpływ na ciśnienie w oku. Skonsulutuj się ze swoim lekarzem okulistą.

Jaskra dotyczy zarówno starszych, jak i młode osoby. U dzieci przede wszystkim może wystąpić jaskra wrodzona lub jaskra młodzieńcza. Jaskra wrodzona często współwystępuje z innymi schorzeniami narządu wzroku.

Pomoże to utrzymać ciśnienie krwi w ryzach, prawidłowy przepływ krwi i dobry poziom cholesterolu – co może pośrednio pomóc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia w oku.

Jaskra pogarsza zdolność wyraźnego widzenia i ogranicza pole widzenia. Nie jest możliwe leczenie szkód wyrządzonych już przez jaskrę. Ale czy to oznacza, że powinieneś zrezygnować?

Znajdź gabinet w swojej okolicy i sprawdź, w jakich godzinach przyjmuje okulista. Następnie zarezerwuj wizytę telefonicznie.

Jaskra wtórna pourazowa może mieć różny charakter. Przy pourazowym wylewie krwi do komory przedniej rozproszone krwinki w kącie przesączania utrudniają odpływ cieczy wodnistej. Do wzrostu ciśnienia dochodzi najczęściej przy wylewach krwi zajmujących więcej niż połowę objętości komory.

Jeśli jesteś zainteresowany poddaniem się operacji jaskry, zapraszamy do wizyty w naszej klinice Optegra. Dobierzemy optymalną metodę leczenia choroby, uwzględniając Twój stan zdrowia.

. Ten rodzaj jaskry spowodowany jest naszą read more strukturą anatomiczną oka, która możliwa jest do rozpoznania dzięki tomografii optycznej przedniego odcinka oka. Dzięki temu można określić mechanizm zamykania kąta, a lekarz może dobrać właściwy sposób zabiegu laserowego lub operacyjnego.

Jaskra jest chorobą oczu nieuleczalną, ale nie wpływa na długość życia, a na jego jakość. 

podwyższone ciśnienie śródgałkowe – spowodowane działaniem cieczy wodnistej, która nie mogąc opuścić gałki ocznej, gromadzi się w oku, co wywołuje wzrost ciśnienia wewnątrz oka. Ucisk nerwów wzrokowych doprowadza w konsekwencji do ich obumierania i nieodwracalnej utraty wzroku.

Report this page